Doral
Dziś jest: niedziela, 8.09.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nestor, Radosław

« powrótNieudany wyjazd do Ostrowa

Nieudany wyjazd do Ostrowa

02.10.2023 12:17 W pierwszym meczu wyjazdowym ulegliśmy Akademii BM Stali Ostrów 80 : 85.

Początek spotkania należał do naszej drużyny, która grała skutecznie i do końca dzięki czemu prowadziła 29 : 21. Druga kwarta była bardziej wyrównana, ale nasz zespół zdołał powiększyć przewagę o kolejne 4 pkt. Po dużej przerwie  początek III kwarty był kontrolowany przez naszą drużynę, a przewaga urosłą do 16 pkt. i na 6 min. przed jej zakończeniem, mogło się wydawać, że niewiele może się już zmienić w tym meczu. Karta się jednak odwróciła, a gospodarze mieli coraz więcej z gry, systematycznie odrabiając straty. Przed ostatnią częścią meczu na naszym koncie zostało 4 pkt. zaliczki i to okazało się za mało. Ostrowianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie.  Jeszcze na 3 minuty przed końcem nasi koszykarze doprowadzili do remisu, jednak ponad 2,5 minutowa przerwę w zdobywaniu punktów wykorzystali gospodarze i odskoczyli ponownie na 9 oczek. Walka do ostatnich sekund pozwoliła jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej. Szkoda niewykorzystanej szansy na zwycięstwo.

Orlen Akademia BM Stal Ostrów - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 85 : 80 ( 21 : 29, 16 : 20 , 23 : 15, 25 : 16 )

Punktowali :
Zenner 19 (4×3, 5 zb.), Wojciechowski 18 (7 zb., 8 as.), Barycza 10, Weiss 9 (1×3, 7 zb.), Szymański 6 (2×3), Siołek 6 (11 zb.), Bernecki 4 (1×3), Kurowski 4, Tkaczyk 2, Barnaś 1, Szafarski 1, Ptaszyński .

Zdjęcie : Rafał Jakubowicz Fotografia

Okazję do rehabilitacji będą mieli nasi koszykarze już w najbliższą środowym w spotkaniu z Sudetami Jelenia Góra.